Kas yra svertas?

Svertas leidžia daug kartų padidinti jūsų investiciją į finansinį instrumentą neinvestuojant sumos, kurios reikėtų norint fiziškai įsigyti šį instrumentą. Prekyboje naudojantis finansiniu svertu jums tereikia nedidelės dalies bendros jūsų pozicijos vertės – likusi sumos dalis iš esmės jums paskolinama. Pelno ir nuostolio dydį lemia bendras pozicijos dydis, todėl galutinis investicijos pelnas ar nuostolis gali būti daug didesnis už pirminę investiciją. CFD yra svertinio investavimo forma. Suma, kurios reikia atidaryti ir išlaikyti poziciją, vadinama „marža“, todėl kartais svertinė prekyba vadinama „maržine prekyba“. Apskritai terminas „svertas“ vartojamas tada, kai nedidelis CFD kainos pokytis sustiprinamas iki didelio pokyčio, kad investicija į CFD atneštų „pagreitintą“ pelną / nuostolį.

10 % (arba 1:10) dydžio svertas reiškia, kad jei pagrindinio instrumento kaina pakinta 1 %, CFD kaina pasikeičia 10 %. Pavyzdys: 100 $ likutis su 1:10 dydžio svertu padidėja iki 1000 $. Tuomet galite įsigyti 1000 $ vertės instrumento vienetų kiekį. Informaciją apie kiekvienai priemonei iš anksto nustatytą svertą galima rasti spustelėjus nuorodą „Išsami informacija“, esančią šalia priemonės pavadinimo pagrindiniame platformos lange.

Neradote atsakymo į savo klausimą? Susisiekti!
El. Paštas

CFD yra sudėtingos priemonės, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 80,5% proc. neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.