Supažindinimas su CFD

CFD (susitarimų dėl skirtumų) priemonės buvo sukurtos tam, kad klientai galėtų naudotis visais akcijų, valiutų, indeksų, ETF, forex arba žaliavų pozicijų turėjimo privalumais be būtinybės fiziškai turėti pačią bazinę priemonę. Klientas sudaro sutartį dėl CFD nustatyta kaina. Atsiskaitoma už skirtumą tarp tos kainos ir kainos, buvusios uždarant poziciją, iš to ir kilęs pavadinimas „susitarimas (arba sandoris) dėl skirtumo“ arba CFD.

Turėkite omenyje, kad prekiaudami CFD klientai gali prarasti visą savo kapitalą. Nepamirškite apie susijusią riziką.

Klientai gali pirkti CFD (tikėtis, kad kaina kils, angl. „go long“) ir vėliau uždaryti poziciją juos parduodami. Kitas variantas – klientai gali parduoti (tikėtis, kad kaina kris, angl. „go short“) ir vėliau uždaryti poziciją pirkdami. Parduodant už aukštesnę ar žemesnę kainą, nei buvo įsigyta, atitinkamai gaunamas pelnas arba patiriamas nuostolis.

CFD išpopuliarėjo per keletą pastarųjų metų ir, mūsų manymu, šį prekybos finansinėse rinkose būdą renkasi vis daugiau prekiautojų.

CFD principas yra toks: užuot įsigijęs 1000 „Microsoft“ akcijų iš akcijų brokerio, klientas gali pirkti 1000 „Microsoft“ CFD naudodamasis Plus500 prekybos platforma. Vienos „Microsoft“ akcijos kainai pakilus 5 USD, klientas gautų 5000 USD pelną, tarsi jis būtų įsigijęs tikrų akcijų, kuriomis prekiaujama biržoje.

Plus500 gali pasiūlyti CFD su nuliniais komisiniais ir labai patraukliais maržos reikalavimais. Dar vienas privalumas – jokių komisinių rinkliavų ir jokio žyminio mokesčio. Išvengiama daugelio trūkumų, būdingų prekiaujant biržoje pačiomis akcijomis. Apsieinama be mokesčių už fizinį akcijų pristatymą ir vėlavimą, jų registravimą ir laikymą bei saugumo užtikrinimą, kuriuos taiko brokeriai. Dar vienas didžiulis prekybos CFD privalumas yra tai, kad klientai prekiaudami marža gali naudoti svertą. Prekyba susitarimais dėl skirtumų (CFD) leidžia klientams prekiauti akcijų, indeksų arba žaliavų portfeliu neįdedant didelių kapitalo sumų. Pagal pirmiau pateiktą pavyzdį, klientui, norinčiam įsigyti 50 000 USD vertės akcijų, reikės įdėti vos 1000 USD pradinę maržą už lygiavertį CFD portfelį.

Bet kokios finansinės pajamos, tokios kaip dividendai, atitinkamai sureguliuojamos su CFD turėtojo sąskaita. Antra vertus, CFD savininkas neturi jokių balso teisių, kurias paprastai turi paprastųjų akcijų savininkas.

Išsamią informaciją apie nurodymų vykdymo politiką galite rasti čia link.